приклади могутності мови і історії

приклади могутності мови і історії

Приклади з історії. 25 февраля 2016 admin. Региональное.  Але мова і культура залишаються і є потенційною бомбою вповільненої дії, яка може в певний момент підірвати державність. Будуючи українську націю на засадах двомовності і тішачись з того, що нас об’єднують вищі ідеї, ми закладаємо під власний суверенітет той самий нищівний механізм.  За рахунок сили СРСР те утворення проіснувало на піку своєї могутності лише сорок років, тобто злетіло на вершину і розсипалося на очах в одного покоління. За який час розповзеться Україна, нашвидкоруч зшита привабливими ліберальними ідеями, а не зцементована на засадах українства як мовно-культурного, хоч і поліетнічного феномену? Питання риторичне.

З історії вивчення проблеми мови і мовлення — М. П. Кочерган Загальне мовознавство — Літературне місто — Онлайн-бібліотека української літератури. Освітній онлайн-ресурс.

— Усе глибше проникнення у вивчення феномену мови привело лінгвістів до необхідності розрізнення в ньому як мінімум двох об’єктів: власне мови і мовлення. Мова – це серце нації, а нація – це особистість, вона має обличчя, свій характер, темперамент, свою культуру, мораль, честь і гідність, свої святощі, своє минуле, теперішнє і майбутнє. Мова – це невичерпна духовна скарбниця, в яку народ безперервно вносить свій досвід, всю гаму свого розуму і почуття. Мова – це канва, на якій людина вишиває узори свого життя. Із сивої глибини віків бере початок наша мова. Шлях її розвитку – це тернистий шлях боротьби. Багато, дуже багато жорстоких літ і століть пережила наша рідна, наша невмируща мова, мужньо витерпівши наругу і найлютніших царських сатрапів т Головна Загальні дані Історія Української мови.

Національна мова з’являється не відразу, не раптово. її становлення триває сотні, а то й тисячі років. Численні покоління формують мову, розвивають її, збагачують, удосконалюють, наповнюють власним життєвим досвідом, пристосовують до свого менталітету, до природного оточення, до мінливих умов життя. Мова — продукт тривалого історичного розвитку народу. Коли ж виникла українська мова? Українська мова виникала тисячоліттями. Могутність слів вражає. Ними можна серйозно ранити або ж «подарувати путівку в Щастя». Слова – це реалізація наших думок.  Наша мова, слова, якими ми послуговуємось здатні бути різними. Я зустрічаю багато людей на своєму життєвому шляху, але не часто мова людей співвідноситься із їхнім зовнішнім виглядом. Буває ж таке, що людина приваблива, навіть так – дуже гарна, але як тільки вона починає розмову ви розчаровуєтесь, бо її мовлення надзвичайно бідне або просто забруднене нецензурною лексикою, або ж вульгаризмами. Вона мислить неохайно. Дивно звучить, але ми це так і назвемо.

Буває й інше: людина приваблива, словниковий запас не багатий, але її думки здатні зачарувати. Могутність мови — це духовна могутність народу, який дає мові силу й красу. Повага, з якою необхідно ставитися до мови потрібна носіям мови не менше, ніж повага до людини, бо, як відомо, людина, байдужа до власної мови, — дикун. «Висока культура мовлення людини є свідченням вихованості її: культура мовлення є вагомим елементом поняття «культура людини».  (З історії окремих фразеологізмів)». Діти наводять численні приклади фразеологізмів, аналізують їх структуру, походження, складають свій словничок фразеологізмів, який обов’язково використовують у своїх творчих роботах Висновки. Вершина могутності і занепад папства. Мета: Ознайомити учнів з причинами та перебігом хрестових походів в ХІ-ХІІІ століттях. Визначити причини виникнення різноманітних єресей у Х-ХІІІ століттях у Європі. Проаналізувати наслідки хрестових походів та причини занепаду папства в ХІ V столітті.

Розвивати аналітичне мислення учнів та вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки між історичними подіями.

Виховати цікавість до історії європейських країн та країн Близького Сходу. Хід уроку. І. Організаційна частина. ІАктуалізація опорних знань.

1. Християнська церква на світанку Середньовіччя. 2. Шкільний твір на тему «З історії розвитку української мови» — розвиток зв’язного мовлення, зразок та варіанти написання на УкрЛібі.  Українська мова з часів її зародження в лоні спільно-східнослов’янських мов, з часів її унормування як загальнонародної в XIV ст., з чарівного періоду українського відродження, з класичної доби літературної історії XIX ст., з часів революції й сьогодення постала у кращих зразках творів великих майстрів слова, які плекали мову, насичувалися нею і повертали народові витончені в словесних гранях мовні образи. І мова залишається таким же простором для самореалізації, як і зазначені вище атрибути. Використовуючи мову, можна поринути у світ своїх фантазій, озвучити свої почуття такими звуками, які точно відповідають твоєму стану в той чи інший момент. Ось вам і першопричина появи так званого «сленгу», який не соромиться потихеньку викорінювати справжні автентичні слова із загального вжитку, зрозуміло, що результатом цього досить довгого, але цілком реального процесу буде цілковита заміна справжньої української мови на штучно створену. Ось вам і молодь.

Ось вам і рушій суспільства. Звичайно, мовна проб Робота з української мови на загальну тему «Походження та розвиток мови».  Людське суспільство ніколи не буває байдужим до мови Воно виробляє мовний еталон — досконалу літературну мову. Щоб досягти цього еталону, треба дбати про високу культуру мови у повсякденній мовній практиці.  Без мови не існує нація. Мова — це характер і духовна могутність народу. Нас, українців, знають інші народи по безсмертних творах наших співвітчизників — Т.Г. Шевченка, Лесі Українки, Олеся Гончара та ін. Краса української мови привернула до себе уваги фольклорних знавців, і в нас на Батьківщині, і за кордоном. Деякі мови є мовами міжнаціонального спілкування (російська на території Російської Федерації). Існують і міжнародні (світові) мови, зокрема англійська, арабська, іспанська, китайська, французька і російська. Це офіційні робочі мови міжнародних організацій (ООН, ЮНЕСКО та ін.), конференцій, з’їздів тощо. їх вивчають у загальноосвітніх і вищих навчальних закладах різних країн як іноземні мови. Порівняльне вивчення мов. Порівнюючи окремі мови, можна помітити, що між деякими з них є подібність. Розгорнута таблиця-шпаргалка прикладів з історії для написання власного висловлювання у форматі ЗНО.  Останнім видовищем для них були люди в масках, які говорять на незрозумілій мові і готові вбити в будь-який момент за будь-яку дію. Мені здається, багатьох заручників в той час мучила думка: «За що?» Чому ці люди-звірі в масках хочуть їх убити, що такого поганого вони зробили, чим їх образили? Звернімося до прикладу з історії. Адольф Гітлер мав блискучу освіту, але він не був мудрою людиною — адже мудра людина ніколи не скоїть те, що вчинив він. Саме тому він і отримав розгромну поразку від радянської армії.

Наведу приклад. Звернімося до роману «Мiсто», головний герой якого, Степан Радченко, освічений, але чи мудрий?

Він робить дурні, необдумані вчинки, деякі з них – із трагічними наслідками. Так, він зіпсував відносини між родичами, зіпсував кар’єру своєму товаришу, що втратив роботу та сім’ю один з його вчинків взагалі призводить до смерті. У захваті своєю могутністю Інокентій III проголосив себе «намісником Христа». Вчення католицької церкви стало основою, нехай ще чітко не усвідомлюваної, для освіти культурної спільності різних етносів і територій Західної Європи. Зміцненню могутності церкви і папства в Західній Європі сприяло і те, що вона продовжувала зберігати владу над усією розумової і ідейної життям суспільства. Головною метою людського життя, згідно з християнським віровченням, було спасіння душі. І церква допомагала людям у цьому. Кожен віруючий повинен був думати не про те, як розбагатіти чи придбати владу над іншими л За історію грошових відносин на території України існувало чимало грошових одиниць, які мали різні назви та номінали. Слово «гроші» запозичене в українську мову з польської в часи середньовіччя для називання дрібної розмінної монети. Велику срібну монету дрібнили на шматочки, які ставали маленькими монетками — грошами. Робота з української мови на загальну тему «Походження та розвиток мови».  Людське суспільство ніколи не буває байдужим до мови Воно виробляє мовний еталон — досконалу літературну мову. admin 25.02.2016 20:17 Украина Комментариев нет. Днями нас укотре дещо розбурхала мовна тема.  Але історія вчить нас, що подібний стан не є сталим. Не лише ідеологія, а й релігія минається і відходить на другий план, виводячи наперед раніше неочікувані конфігурації.  За рахунок сили СРСР те утворення проіснувало на піку своєї могутності лише сорок років, тобто злетіло на вершину і розсипалося на очах в одного покоління. Ученицю вражала могутність науки (О. Донченко); Шаптала не придивлявся до облич сталеварів. Милувався їхніми тілами, їхньою могутністю (Загребельний); Хліб є одним із найголовніших джерел економічної могутності держави (із журн.); Помер розумний князь Володимир, за якого Київська Русь досягла найбільшої могутності, а між його синами почалася братовбивча проклята народом боротьба (з легенди); І хоча все зараз стояло без руху, Данька потрясла оця затаєна, мовби насторожена могутність машин (О. Гончар).

Смотреть больше слов в «Словнику української мови у 20 томах».

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

гдз укр мова 10-11 класс олійник

збірник задач з фізики 10 клас божинова відповіді

українськамова та література 10 клас відповіді заболотний